- 1397/12/09

نشست مرکز خدمات سرمایه­ گذاری خارجی مازندران به ریاست استاندار و با حضور نائب رئیس مرکز خدمات و جمعی از مدیران دستگاه­های اجرایی عضو مرکز با هدف بررسی، رفع موانع و مشکلات سرمایه­ گذاران خارجی و توسعه پروژه­های سرمایه ­گذاری از طریق مشارکت سرمایه­ گذاران بالقوه خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور در روز چهارشنبه مورخ 1397/12/08 در محل استانداری مازندران برگزار گردید.

در این نشست، ابتدا مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان و نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه­ گذاری خارجی ضمن طرح مشکلات سرمایه­ گذاران خارجی در زمینه تولید آب معدنی، نیروگاه­های مقیاس کوچک و پرورش ماهی بر لزوم پیگیری جدی رفع این مشکلات تاکید کردند.

در ادامه این نشست، حسین­ زادگان استاندار مازندران هدف از برگزاری این نشست را رفع مشکلات سرمایه­ گذاران، رونق سرمایه گذاری خارجی و ارتقاء آن از طریق بکارگیری تمام ظرفیت­های استان برشمرد. ایشان تلاش و همکاری مستمر و موثر دستگاه­های اجرایی استان را لازمه تحقق این امر دانست.

استاندار مازندران با تاکید بر اهمیت جلب و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، برجسته کردن پروژه های موجود و توسعه فعالیت آن ها، شناسایی سرمایه گذاران بالقوه موجود در استان و شناسایی سرمایه گذاران برتر استان های دیگر را از راهکارهای توسعه سرمایه گذاری داخلی دانستند و دستگاههای اجرایی استان را مکلف به انجام این مهم با محوریت دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خواندند.

رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی همچنین حفظ سرمایه گذاری خارجی موجود و ترغیب آنان به انجام سرمایه گذاری جدید یا اجرای طرح های توسعه ای، شناسایی ایرانیان مقیم خارج از کشور و ترغیب آنان جهت سرمایه گذاری در استان را  از راهکارهای توسعه سرمایه گذاری خارجی برشمردند.

ایشان در ادامه سخنان خود خاطرنشان کردند این مهم به تنهایی توسط مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی امکان پذیر نمی باشد لذا دستگاههای اجرایی مکلفند نهایت همکاری را با مرکز خدمات در زمینه های یاد شده انجام و به ارایه برنامه های مدون در جهت جذب سرمایه گذاران بالقوه خارجی بپردازند.