- 1398/03/19

فرهاد دژپسند وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی روز پنچ شنبه 16 خرداد 98 از بندر امیرآباد در شرق استان مازندران بازدید کردند.

ایشان ضمن نشست با مدیران این بندر از روند طرح‌های در دست اجرا مطلع شدند و در جریان تجهیزات و امکانات بارگیری و تخلیه کالاها قرار گرفتند.

وزیر اقتصاد، در این دیدار بر قابلیت‏های منحصر به فرد بندری، دریایی و لجستیکی این بندر در نیل به اهداف اقتصادی کشور تأکید کردند. وی خاطر نشان کرد: افزایش میزان تخلیه و بارگیری کالاها در بندر امیرآباد نقش مهمی در رونق تولید منطقه داشته و می‏تواند به عنوان بازویی توانمند در اقتصاد کشور عمل نماید.

سیاوش رضوانی مدیر بنادر و دریانوردی و  منطقه ی ویژه اقتصادی بندر امیر آباد  بیان کرد در حال حاضر بندر امیرآباد با دارا بودن پنج منطقه گردشگری، خدماتی، عملیاتی، صنعتی و عملیاتی بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر به شمار می‌آید. ارزش صادرات این بندر طی 2 ماهه سال جاری 1.4 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 9 درصدی را نشان می‏دهد. از طرفی ارزش واردات از 110 میلیون دلار در دو ماهه سال گذشته به 188 میلیون دلار در سال جاری افزایش یافت که رشدی معادل 71 درصد داشته است. قابل ذکر است مجموع تخلیه و بارگیری این بندر طی مدت مذکور 772 هزار تن  بوده که حجم صادرات و واردات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب از رشد 103 و  28 درصدی برخوردار بوده است.

در پایان وی با بیان اینکه بندر امیر آباد در سال 1397 در میان بنادر شمالی کشور موفق عمل کرده است به شرح بخش هایی از عملکردهای موفقیت آمیر این بندر پرداخت