- 1398/03/26

پنل تخصصی صنعت و معدن استان مازندران  بعد از برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری، در محل مجتمع پیامبر اعظم با حضور اعضای محترم هیئت رییسه، سرمایه گذاران و تجار داخلی و سرمایه گذاران خارجی از کشورهای روسیه و قزاقستان با مسئولیت آقای سعادت فر برگزار گردید.

در این همایش زادبوم معاون صادراتی سازمان توسعه تجارت در قوانین و مقررات صادراتی و کمک های قابل ارائه به واحدهای صادراتی و تجار و  عراقچی معاون امور بین الملل و مذاکره کننده ارشد سازمان ایدرو در خصوص حمایت های سازمان مذکور از تولیدات صادرات محور جهت تسهیل در امر صادرات اقلام تولیدی داخل کشور و شرح وظایف سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به ایراد سخن پرداختند.

در ادامه  دکتر جهانشاهی مدیر کل محترم بنیاد نخبگان استان به نمایندگی از دانشگاهیان و نخبگان استان در خصوص توانمندی های علمی و دانشگاهی استان و آمادگی جهت ارائه خدمات توضیحاتی ارائه دادند.

سپس فلاح رییس هیئت مدیره شرکت خزرالکتریک در زمینه تولید انواع خشک کن های صنعتی و کشاورزی، ضمن ارائه پاورپوینت در خصوص توانمندی ها و تولیدات جدید این شرکت توضیحاتی ارائه دادند. ایشان سرمایه گذاری جهت طرح توسعه شرکت را مبلغ 8/6 میلیون یورو اعلام نمودند.

در این همایش اندیکلایی مدیر عامل شرکت آب بند به ارائه پاورپوینتی در خصوص معرفی محصولات شرکت ( انواع پکیج و رادیاتورهای آلومینیومی) وهمچنین برنامه طرح توسعه آن ( به مبلغ 6 میلیون یورو ) جهت مشارکت با سرمایه گذاران روس پرداخت.

سپس با پیشنهاد رییس جلسه، سرمایه گذاران روس به معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری استان ولگاگراد روسیه پرداخته و در نهایت جلسه با پرسش و پاسخ میان تجار و صنعتگران در زمینه مشارکت، واردات مواد اولیه و صادرات محصولات صنایع استان به اتمام رسید.

در این پنل تعداد 9 سرمایه گذار روسی و 2 سرمایه گذار از قزاقستان و حدود 70 نفر از سرمایه گذاران و مدعو داخلی حضور داشتند