- 1398/07/07

نهمین نشست کارشناسی مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان، صبح روز شنبه مورخ 1398/06/16در محل سالن اجتماعات اداره کل امور اقتصادی و دارایی مازندران برگزار گرديد.

در ابتدا خالقی معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی ضمن عرض سلام و خوشامدگویی خدمت حضار بیان نمود با توجه به شرایط فعلی حاصل از اعمال تحریم های ظالمانه  تنها تعدادکمی از سرمایه گذاران کماکان در حال تولید بوده و به فعالیت خود در استان ادامه دادند. د. مسئول اجرایی مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی با اعلام این مطلب که شرکت نستله واترز ایرانیان یکی از بهترین و موفق ترین شرکتهای سرمایه گذاری خارجی است که علیرغم شرایط موجود و با وجود اینکه از آغاز فعالیت با مشکلات و موانع متعددی مواجه بوده اما همچنان مشغول فعالیت در استان می باشد و با عنایت به اینکه  این شرکت  تاکنون مبلغ 32.6 میلیون دلار سرمایه وارد استان نموده خواستار رفع مشکل شرکت در زمینه تهیه مواد اولیه مورد نیاز برای تولید pet  شدند.

 در ادامه فرید مدیر کارخانه شرکت نستله واترز ایرانیان یکی از مشکلات بزرگ این شرکت را نوسانات برق در منطقه اعلام کردند که در نتیجه آن خسارات زیادی به دستگاه تزریق وارد و عملا منجر به خروج آن از خط تولید شده است لذا این شرکت برای تامین پریفرم نیازمند ارسال مواد اولیه خریداری شده به شرکت های تولید کننده پریفرم که البته این عمل هزینه های اضافی را به شرکت تحمیل می نماید ، می باشد .

سپس ائی لاشکی معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل صنعت، معدن و تجارت مازندران ضمن تائید صحبتهای معاوت اقتصادی اداره کل  در خصوص شرکت نستله ، این شرکت را به عنوان یکی از شرکتهای خوب و موفق استان نام برد و اعلام نمود، ا کلیه ی مدارک و مستندات ارائه شده توسط شرکت نستله واترز ایرانیان با موارد ذکر شده در جلسه مطابقت داشته و اداره کل تمام تلاش خود را با شرکت جهت برون رفت ازاین مشکل خواهد نمود.

سپس معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی  با اشاره به توضیحات نمایندگان شرکت نستله واترز بیان نمود ایجاد موانعی از این حیث موجب دلسردی سرمایه گذار خارجی شده و در صورت عدم رفع آن ممکن است به  تعطیلی واحد بیانجامد از نمایندگان دستگاه های مدعو خواست تا با توجه به شفاف بودن مسائل و اینکه تخلفی صورت نپذیرفته و موضوع توسط خود شرکت به سازمان صنعت، معدن و تجارت منعکس شده به ارائه راهکار بپردازند.

در ادامه نصرالهی نماینده ی اداره کل بازرسی استان بیان نمود در صورتی که مدارک و مستندات شرکت نشان دهد تمامی مواد اولیه پتروشیمی را جهت تبدیل پریفرم مورد نیاز خط تولید خود به شرکت طوس انتقال داده و درست معادل آن پریفرم تحویل گرفته باشد مشکل قابل رفع خواهد بود.  و کلیه همکاری لازم با سرمایه گذار انجام خواهد پذیرفت.